Jelita i bakterie
Photo by OpenClipart -Vectors/pixabay

Zapalenie prostaty często wywołane jest drobnoustrojami chorobotwórczymi, a także problemy z jelitem grubym. Jedną z metod oczyszczania jelit jest lewatywa. Badania wykazały, że zabieg lewatywy pomaga w leczeniu zapalenia prostaty. Z artykułu dowiesz się jak prawidłowo przeprowadzić lewatywę w zaciszu domowym, oraz jak to wpływa na stan prostaty. 

Jeżeli jesteś chory, przeziębiony za pomocą różnych lekarstw chcesz zwalczyć wirusy czy bakterie. Jeżeli zatrujesz się, najczęściej za pomocą wymiotów lub biegunki pozbywasz się toksyn z organizmu. Tak samo jest z zapaleniem prostaty. Częstą przyczyną zapalenia prostaty są bakterie znajdujące się w jelicie. W związku z tym, że jelito zawiera szereg zakamarków, nie da się za pomocą wydalania kału usunąć wszystkich złogów, śluzu i drobnoustrojów. Dlatego z pomocą przychodzi nam lewatywa. 

Lewatywa – na czym to polega?

Lewatywa jest swojego rodzaju zabiegiem, podczas którego do jelita grubego poprzez odbyt wlewamy wodę w celu wypłukania zalegających toksycznych substancji. Lewatywę wymyślił Hipokrates i jest stosowana od starożytności. Cały zabieg trwa około 15 minut, więc naprawdę warto poświęcić kwadrans dla zdrowia. 

Lewatywa a zapalenie prostaty

Zastrzeżenie: artykuł nie jest poradą medyczną, stosowanie opisanych metod na własną odpowiedzialność.