Chyba każdy zna i słyszał o super zastosowaniu sody oczyszczonej. Dzięki swoim właściwościom soda znalazła zastosowanie w lecznictwie, kosmetyce, kuchni, a także jest pomocna każdej Pani Domu w porządkach. Istnieją teorie, że soda oczyszczona z dodatkiem melasy sprawdza się w profilaktyce schorzeń prostaty. Ale czy na pewno? Prześledźmy ten temat. 

Soda oczyszczona – jest wodorowęglanem sodu, nieorganicznym związkiem zasadowym. Ma działanie lekko żrące, dzięki czemu znalazła zastosowanie w sprzątaniu, fermentujące, co pomaga w pieczeniu ciast. Pochłania również zapachy, wybiela, na przykład zęby. Występuje w organizmie człowieka, nadając odpowiednie pH krwi, występuje również jako składnik śliny i neutralizuje kwasy, które psują nasze zęby. Znajduje się ona również w żołądku, zapobiegając powstawania wrzodów. 

Melasa – jest produktem ubocznym w procesie powstawanie cukru jadalnego. Ma postać gęstego, ciemnobrązowego syropu. W zależności, z jakiego produktu powstaje, możemy wymienić melasę: buraczaną, trzcinową i karobową. 

Mieszanina sody z melasą na zapalenie prostaty

https://www.antyfake.pl/lek-na-raka-medyczne-mity

Zastrzeżenie: artykuł nie jest poradą medyczną, stosowanie opisanych metod na własną odpowiedzialność.