Głodówka jest jedną z metod oczyszczania organizmu z różnorodnych toksyn. Tajemnicą długiego i szczęśliwego życia jest niewątpliwie zachowanie jak najlepszego zdrowia. Współczesność, mimo że obfituje w innowacyjne rozwiązania i wynalazki oraz dynamiczny rozwój techniki, nie znalazła dotąd leku, który pozwalałby w pełni uniknąć stanów zapalnych w organizmie. Natomiast współczesne badania żywieniowe dowodzą, że istnieją związki między przeciwdziałaniem wielu chorób – w tym zapalenia prostaty – a odpowiednio zbilansowaną dietą.

Dieta dr Dąbrowskiej

Głodówka – ta popularna metoda od wieków służyła ludziom, aby oczyszczać organizm z toksyn. Współcześnie zamiast głodówki stosuje się na przykład mniej radykalny post owocowo-warzywny, nie je się przetworzonego, ani nawet gotowanego jedzenia. Takie oczyszczanie jest polecane w cieplejszych miesiącach ze względu na duży wybór świeżych jarzyn.

Dr Ewa Dąbrowska to terapeutka specjalizująca się w medycynie niekonwencjonalnej. Od ponad 30 lat dr propaguje tak zwane posty owocowo-warzywne, które mają mieć uzdrawiający wpływ na organizm. Doktor zaobserwowała, że leczenie w postaci 2-tygodniowego postu regeneruje uszkodzone komórki w organizmie i wytwarza nowe, zdrowe. Nad tym zjawiskiem pracował także laureat nagrody Nobla z 2016 roku – Japończyk prof. Yoshinori Ohsumi. Post warzywny wpływa też na zdolność naprawy materiału genetycznego DNA.

Głodówka lecznicza – odpowiednia dieta

Dieta to jedna z form terapii, która może przyczynić się do leczenia zapalenia prostaty. Jest to nieinwazyjna forma, która nie niesie za sobą szkód dla organizmu, a może mieć dobroczynne działanie dla komórek w całym organizmie. Świadome wybieranie produktów może znacznie wpłynąć na stan naszego zdrowia i samopoczucia.

Pamiętajmy, że warzywa i owoce powinny przeważać w codziennej diecie. Im mniejsza ilość tłuszczów zwierzęcych w diecie, tym większa szansa na likwidowanie ognisk zapalnych w organizmie. Rośliny, które wspierają walkę z zapaleniem gruczołu krokowego:

  • seler
  • likopen (obecny w pomidorach)
  • soja

Zarówno wielcy filozofowie, jak i biolodzy byli zdania, że człowiek jest roślinożerny z natury, a wszelkie owoce można przerobić na lekkostawną „papkę”. Według badaczy Za tą ideą podążył również filozof z przełomu XVI i XVII wieku, Kartezjusz.

Netografia

dr E. Dąbrowska, O diecie, https://ewadabrowska.pl/dieta-warzywno-owocowa/.