Regularny masaż prostaty pomaga pozbyć się bólu, ułatwia oddawanie moczu i podnosi jakość naszego życia seksualnego. Dowiedz się, dlaczego tak ważne jest masowanie tej wrażliwej i niezwykłej części ciała.
Uczucie pieczenia, ból w podbrzuszu lub kroczu, bolesne wytryski. Przy łagodnym rozroście gruczołu krokowego mogą pojawiać się uciążliwe objawy. Masaż prostaty może sprzyjać większej produkcji płynu i znacznie poprawić nasze życie erotyczne, pomaga zapobiegać przerostowi i stanom zapalnym prostaty, łagodzi także ból.
Masaż mięśni krocza powinien być wykonywany delikatnie i subtelnie. Do punktu można dotrzeć przez odbyt, co może wydawać się kontrowersyjne lub nieprzyjemne. Z takiego masażu da się jednak czerpać wiele korzyści, a nawet przyjemności. Masaż per rectum wykonuje się z użyciem żelu rozluźniającego i ułatwiającego poślizg.
Masaż prostaty w gabinecie lekarskim
Zabieg ten wykonuje lekarz urolog. Mężczyzna kładzie się na kozetce w pozycji bocznej. Lekarz dociera do gruczołu od wewnątrz, dlatego konieczne jest stymulowanie tego punktu przez odbyt. Masaż trwa kilkadziesiąt sekund i choć kojarzy się nieprzyjemnie, może mieć wymierne rezultaty dla naszego zdrowia.
Masaż powięzi
Powięzi to błony podskórne osłaniające mięśnie. Znajdują się na całym ciele, także wokół pachwin i narządów płciowych. Regularne ćwiczenia i rozciąganie powięzi służą zdrowiu – usuwają napięcie nagromadzone w ciele, rozluźniają, wpływają pozytywnie na samopoczucie, aktywują procesy samoleczenia. Obecnie wiele ośrodków sportu prowadzi zajęcia dedykowane rozciąganiu powięzi. Przybywa na nie wielu mężczyzn, którzy dbają o swoje zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie.
Gdzie znaleźć specjalistę
Fachowcem zajmującym się masażem gruczołu krokowego będzie lekarz urolog. Jeżeli chcemy znaleźć zaufanego i odpowiedniego specjalistę, warto rozejrzeć się również w ofertach terapeutów praktykujących zabiegi medycyny niekonwencjonalnej.
Aktywność seksualna a prostata
Mężczyzna bardzo aktywny seksualnie, może miewać problemy z ilością płynu produkowanego przez prostatę. Prowadzi to do zaburzeń erekcji lub bolesnego orgazmu. Po przeciwnej stronie stoi mężczyzna, którego aktywność seksualna jest niska, co może prowadzić do przerostu gruczołu i bólu w jego obrębie.